A visszér megelőzése házi praktikákkal

A betegség kialakulásában számos tényező szerepet játszhat, mint például az ülőmunka, a túlsúly, stb. A visszér megelőzése egyáltalán nem lehetetlen feladat, csupán rendszerességre és akartra van hozzá szükség. Amennyiben egészségesen táplálkozik és kellő hangsúlyt fordít a testmozgásra, sokat tehet az ügy érdekében. A C-vitaminban gazdag gyümölcsök és zöldségek fogyasztása különösen indokolt, hiszen segítik a vérkeringést és erősítik a hajszálerek falát. Az E-vitamin pótlására is figyelni kell. A természetes forrásai elsősorban a növényi olajos magvak. A visszér megelőzése eredményesebb lesz, ha eleget biciklizik, sétál, táncol.

Léteznek egyszerű, akár ülve végezhető gyakorlatok is, amelyek mindössze néhány percet vesznek igénybe, viszont rendkívül hatékonyak. Ha teheti, akkor ne álljon hosszú ideig egy helyben, ülés közben pedig ne lógassa a lábait. Fekvő helyzetben célszerű felpolcolni a végtagokat, így segítheti a vér visszaáramlását a szív irányába. A visszér megelőzése hatékonyabb lesz, ha kerüli a forró fürdőt. Hideg-meleg váltó zuhanyzással edzheti az ereket és javíthatja azok rugalmasságát. Nem javasolt túl szoros ruházatot viselni, hiszen az akadályozhatja a megfelelő vérkeringést. A visszér megelőzése érdekében szerezze be a Varga lábápoló sprayt!

A női kopaszodás sokakat érint

A szálak elveszítése bizonyos mértékig természetes jelenségnek nevezhető. Viszont a női kopaszodás oka, többek között a hormonális egyensúly felborulása is lehet. A hölgyek szervezetében nemcsak ösztrogének, hanem androgének is termelődnek. Az utóbbiak férfi hormonok, amelyek lerövidítik a haj növekedésének szakaszát. Az ösztrogének általában túlsúlyban vannak. A baj akkor következik be, ha ez az egyensúly felborul. Ebben az esetben, úgynevezett férfias típusú hajhullásról van szó. A terhesség ideje alatt a nemi hormonszint jelentősen megemelkedik, ebből kifolyólag a szálak megerősödnek. Női kopaszodás a szülés után hamar felléphet, mivel lecsökken a hormonszint.

Javasolt kerülni a különböző vegyi anyagokat tartalmazó készítmények használatát. Számos olyan betegség létezik, amelyek szintén a szálak elveszítéséhez vezethetnek. Ilyenek lehetnek például a fertőzéses gócok, a foggyökereknél kialakult tályogok, a petefészek gyulladás. Ezeken kívül, a női kopaszodás előidézője lehet a rosszindulatú daganat, a májbetegség, a magas láz, a cukorbetegség és a vérszegénység. A túlzott hajhulláshoz stressz is vezethet, ugyanis a hatására élénkül a szervezetben a kortizol és az adrenalin termelődése, aminek következtében romlik a hagymák tápanyaggal való ellátottsága.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük